Wydawać by się mogło, że herbata ma niewiele wspólnego z jakimkolwiek innym napojem. Wręcz przeciwnie, jest tak wysoko ceniony na Zachodzie, że praktycznie nikt go nie kwestionuje. Trudno sobie wyobrazić zagraniczny napój, który ma jeszcze gorszy smak, a nawet nietrudno jest zmieszać herbatę z alkoholem.

Jeszcze. Jest jeszcze jeden dziwny wyjątek. Jeśli pijesz herbatę, to jedyny napój, który ma takie działanie, dlatego warto poznać kilka przydatnych właściwości.

Herbata

Najważniejszą cechą jest to, że zawiera kofeinę, substancję, która powoduje takie skutki w organizmie. Aby poczuć pełny efekt, warto wypijać kilka filiżanek dziennie, nawet codziennie.

Drugą cechą napoju jest brak zapachu na pierwszej, drugiej lub trzeciej filiżance. Pijąc już od pierwszej filiżanki można trochę pobudzić organizm, a organizm uwalnia endorfiny, które są niezwykle przydatne w przypadku herbaty.

Ostatnią, trzecią cechą charakterystyczną jest smak, który jest najbardziej wyrazisty i najbardziej uwydatniony między tymi dwoma rodzajami napojów. Zdarza się, że przeciętny kieliszek wina zawiera dużo związków winopodobnych, które działają pobudzająco na zmysły, ale w przeciwieństwie do herbaty nie da się posmakować dokładnie tych samych związków.

Co możemy z tego wszystkiego wywnioskować? Wydaje się, że herbata to napój dla osób, które nie piją alkoholu, ponieważ nie ma on smaku, czy też nie smakuje zbyt wiele? Fakt, że istnieją dwa napoje o tak różnych właściwościach, nie jest powodem, aby ich nie próbować.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *